Novi šou Džeke: Dva gola “Dijamanta” za trijumf BiH protiv Sjeverne Irske

Samo dvije minute kasnije mogla je Sjeverna Irska do vodstva, ali Sevil glavom pogađa samo stativu.

Igrala se 27. minuta kada smo došli u vodstvo. Nakon nesporazuma i greške u odbrani Sjeverne Irske, do lopte dolazi Višća, koji nesebično upošljava Džeku, a kapiten “Zmajeva” rutinski pogađa za 1:0.

Bio je to prvi gol Džeke na Grbavici nakon više od 13 godina.

Samo minut kasnije Džeki je poništen, po svemu viđenom, čist gol. Pjanić je izveo majstorski slobodnjak, pronašao “devetku” našeg nacionalonog tima, koji šutira iz prve, pogađa mrežu, ali sudija poništava slavlje pune Grbavice.

Mogli smo do drugog gola u finišu prvog poluvremena, ali udarac Vranješa odlazi pored gola.

U drugom dijelu naši momci su dobro stajali na sredini terena, mada je i Sjeverna Irska u nekoliko navrata zaprijetila.

Prva šansa desila se za naš tim, ali prvo Džeko, a kasnije i Sarić nisu bili precizni.

Najbolja prilika za Sjevernu Irsku desila se u 65. minuti kada Vajt sa samo nekoliko metara od gola pogađa stativu.

Kazna je došla u 73. minuti kada je opet proradila veza Pjanić-Džeko. Veznjak Juvenutsa pronalazi napadača Rome, koji rutinski postavlja konačnih 2:0.

Naši momci sada imaju tri pobjede iz tri utakmice i veoma smo blizu plasmanu u Grupu A. Naredni susret igramo u Beču protiv Austrije 15. novembra.